Konyaspor futbolcusu Ahmet Çalık’ın kazada hayatını kaybetmesinin ardından gözyaşları içinde yeğenini anlatan amca Naif Çalık, maneviyatının güçlü olduğunu belirterek, “Ahlakıyla, inancıyla, dürüstlüğüyle Türkiye Cumhuriyeti’ne mal olmuş bir sporcu. Ahmet sadece 3-5 takıma mal edilecek bir sporcu değildi.” dedi.

Ahmet Çalık’ın amcası gözyaşları içinde anlattı: Maneviyatı güçlü bir insandı

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Konyaspor futbolcusu Ahmet Çalık’ın amcası Naif Çalık, “Ahlakıyla, inancıyla, dürüstlüğüyle Türkiye Cumhuriyeti’ne mal olmuş bir sporcu. Ahmet sadece 3-5 takıma mal edilecek bir sporcu değildi. Türk sporunun başı sağ olsun. Türkiye güzel bir evladını kaybetti.” dedi.

Bir dönem Galatasaray forması da giyen İH Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık, trafik kazasında hayatını kaybetmiş, acı haber Türkiye’yi yasa boğmuştu. Çalık’ın amcası Naif Çalık, gözyaşları içinde genç futbolcuyu anlattı.

“Türkiye güzel bir evladını kaybetti”

Ahmet Çalık’ın Gençlerbirliği, Galatasaray ve İH Konyaspor forması giydiğini belirten amca Çalık, “Ahlakıyla, inancıyla, dürüstlüğüyle Türkiye Cumhuriyeti’ne mal olmuş bir sporcu. Ahmet sadece 3-5 takıma mal edilecek bir sporcu değildi. Türk sporunun başı sağ olsun. Türkiye güzel bir evladını kaybetti. Sevenleri dünyanın her yerinden arıyor, sadece Türkiye’den değil. Onların hepsinden isteğimiz onun ruhu için dua okusunlar. Bizim için yapacakları en büyük iyilik odur” diye konuştu.

“Maneviyatı güçlü bir insandı”

Hayatını kaybeden futbolcunun dünya için bir hedefi olmadığını söyleyen amca Çalık, “Maneviyatı güçlü bir insandı. 1 ay önce İstanbul’da nişanını yaptık, eğer nasip olsaydı 1 ay sonra da düğününü yapacaktık. Dünya emeli olan bir insan değildi” diye konuştu.