Bir polis memuru nöbette uyurken yakalandı. İkaz edilen polis memuru, “emniyet müdür yardımcısı beni darp etti” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Hemen ardından da yurtdışından FETÖ’cü olduğu bilinen Twitter hesaplarından ortaya çıkan başlıklarla algı operasyonuna başladı.

FETÖ artıkları 15 Temmuz Gazisi Emniyet Müdürü’nü hedef aldı

Söz konusu emniyet müdür yardımcısı neden hedefte?

Volkan Er, 14 Temmuz 1992 ‘de Hakkâri Özel Harekât Şube Müdürü olarak görev yaparken PKK’nın saldırısı sonucu şehit olan ilk özel harekât şehit emniyet müdürü Ali Er’in oğlu ve şuan Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi de dönemin Mali Suçlar Şube Müdürü Volkan Er Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde mücadele ederken darbeci hainlerin kurşunlarıyla Gazi oldu.

O gün yaşananlar

Gazi Volkan Er, 2020 yılında Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 26 Kasım tarihinde sabaha karşı 4.00 sularında Ankara’nın Kazan İlçesinde Şehit Muhammet Uz Polis Merkezi’ni teftişi sırasında nizamiye kapısına geliyor. Nizamiye nöbet kulübesinde görevli Polis Memuru M.A.’yı uyurken buluyor.  Meslek etiği ve üslüne aykırı davranan Polis Memuru M.A ise “beni ikaz etmenize gerek yok hakkımda rapor tutun” şeklinde cevap verdi.

Suç duyurusunda bulunan polis memuru kim?

Polis memuru M.A. daha önce hakkında 11 ayrı suçtan soruşturma açıldığı ortaya çıktı. Polis memuru M.A.’nın daha önce kız arkadaşını dövdüğü, olaya müdahale eden polis memurlarını darp ettiği, görevini kötü kullanmaktan, nitelikli dolandırıcılığa kadar birçok suçtan soruşturma geçirdiği ve çoğu kez maaşında kesintiye gidildiği görüldü.