İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’daki cemaate saldırıları sürüyor.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırısında 53 Filistinli yaralandı

AA – Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Harem-i Şerif savaş alanına dönüştü.

İsrail polisi, ses bombaları ve plastik mermiyle cemaate müdahale ederken, Filistinli gençler ise taşlar ve cam şişelerle karşılık verdi.

TBMM Başkanı Şentop: Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırı açık bir devlet terörüdürTBMM Başkanı Şentop: Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırı açık bir devlet terörüdürGündem

Filistin Kızılay’ından yapılan yazılı açıklamada, Harem-i Şerif’te yaşanan olaylarda 53 Filistinlinin İsrail polisinin müdahalesinde yaralandığı belirtildi.

Mescid-i Aksa’da İsrail polisinin müdahalesi devam ederken, diğer taraftan teravih namazı belirli aralıklarla sürüyor.

Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer Kisvani, Harem-i Şerif’te yaşanan olayların durdurulması için İsrail polisinden avlulardan çekilme çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan İsrail’in Mescid-i Aksa baskınına tepkiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan İsrail’in Mescid-i Aksa baskınına tepkiGündem

İsrail polisi, Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’daki Kıble Mescidi’nde yatsı namazı kılan cemaate karşı ses bombaları ve plastik mermi kullandı.

Öte yandan Mescid-i Aksa’nın içinde bulunduğu Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ile Sahire Kapısında da İsrail polisi Filistinli gençlere saldırdı.

Altun’dan İsrail’in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiAltun’dan İsrail’in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiGündem

Yoğun bir şekilde çevrede konuşlanan polis, Eski Şehir kapılarından kontrollü bir şekilde geçişlere izin verdi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, şu ana kadar Harem-i Şerif’te yaşanan olaylarda çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu.