Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, helikopter kazasında yaralanan askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 11 asker için Elazığ’da düzenlenen törene katıldı.

Akar, töreninin ardından gazetecilere açıklamada bulundu. Şehit 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın sevilen bir arkadaşları olduğunu belirten Akar, şunları kaydetti:

“Silahlı Kuvvetlerimize hizmetler eden bir arkadaşımızdı. Maalesef ki böyle elim kaza sonucunda kaybettik. Hepimizin, milletimizin başı sağ olsun. Bütün kurumlara, kişilere, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Elazığlı hemşehrilerimiz çok destekte bulundu. Valimiz, Belediye Başkanımız ve arkadaşlarımız. Tüm halkımız sağ olun, var olun. Yaralılarımızın durumu şu anda iyi.”

Akar, daha sonra beraberindekilerle birlikte kentten ayrıldı.

Bakan Akar: Kazanın olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kazanın ardından beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile birlikte kazanın yaşandığı bölgeye gitmişti.

Akar, “İlk bilgiler ve görgü tanıkları ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyor” bilgisini paylaşmıştı.

Bakan Akar, kaza kırım ekibinin incelemelere bugün başlayacağını. Kazanın nedeninin ayrıntılı inceleme sonucunda belirleneceğini söylemişti.

Düşen askeri helikopterin enkazındaki incelemeler sürüyor.